Producent rekuperatorów spiralnych - od 2009 roku na rynku!

Pon-Sob: 8:00 - 17:00

ul. Wyzwolenia 33, Goleniowy

Zadzwoń: 604 160 222

Prosimy o kontakt w czasie pracy.

Dołącz do nas

Zostań naszym partnerem!

Blog KARINOwent

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Klasyczna w swojej budowie wentylacja typu grawitacyjnego nie ma możliwości filtrowania powietrza. Oznacza to, najprościej rzecz ujmując, że jeśli na zewnątrz jest dym, smog czy alergeny w okresie wiosennym oraz letnim i otworzysz okno, to wszystko wpadnie do wewnątrz Twojego domu. Jeśli jednak nie będziesz wietrzyć pomieszczeń, to będzie duszno oraz wilgotno. Nie ma w tej sytuacji dobrego rozwiązania. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła eliminuje oba te problemy. Dlaczego? Ponieważ do swojego działanie praktycznie nie wymaga otwierania okien.

De facto zaleca się ich zamykanie, aby niepotrzebnie nie tracić nagromadzonego ciepła. Ponadto nowoczesne budownictwo bardzo często opiera się na rozwiązaniach energooszczędnych oraz pasywnych, które do minimum eliminuje straty cieplne, ponieważ nie stosuje się zarówno mostków, jak i nieszczelnych okien, oraz drzwi i w takiej sytuacji wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest praktycznie obowiązkiem i koniecznością. Na szczęście zarówno w Kielcach, jak i w Katowicach, Częstochowie oraz Krakowie znajdziemy nowoczesne urządzenia oferowane przez Karino Went, które doskonale sprawdzą się w tego typu instalacjach.

Comments are closed.
Blog KARINOwent

Zapraszamy do zapoznania się ze wpisami z naszego bloga o wentylacji. Mamy nadzieję, że uda się nam przybliżyć Państwu temat systemów wentylacji, a także odpowiedzieć na pytania z zakresu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zwanej potocznie rekuperacją. Zapraszamy.

Wybierz interesujący Cię temat: