Producent rekuperatorów spiralnych - od 2009 roku na rynku!

Pon-Sob: 8:00 - 17:00

ul. Wyzwolenia 33, Goleniowy

Zadzwoń: 604 160 222

Prosimy o kontakt w czasie pracy.

Dołącz do nas

Zostań naszym partnerem!

Produkcja REKUPERATORÓW SPIRALNYCH

Rekuperatory spiralne zyskują na popularności, dzięki oszczędnościom, jakie mogą wygenerować w globalnych kosztach ogrzewania. Instalacje rekuperacji polegają na stworzeniu sprawnego systemu wymiany powietrza w pomieszczeniach, które z pomocą rekuperatora jest zasysane przy jednoczesnym tłoczeniu świeżego, oczyszczonego powietrza. Dzięki możliwości ogrzewania powietrza, rekuperatory stały się dziś alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Jednym z ważniejszych elementów sprawnej instalacji wentylacyjnej, która wspierana jest z wykorzystaniem rekuperatora, jest także ekologia. W czasach, kiedy przywiązujemy coraz większą wagę do aspektów środowiskowych, rekuperacja jest jednym z systemów, które sprzyjają poprawie jakości powietrza i wydanie przyczyniają się do minimalizacji smogu w miastach.

Produkcja rekuperatorów

Rekuperator, który włączany jest w instalację wentylacyjną, ma za zadanie odzyskiwać ciepło z powietrza pobieranego z pomieszczeń. Dzięki nowoczesnej technologii rekuperatory spiralne KARINOwent odzyskują nawet 95% ciepła pochodzącego z instalacji wentylacyjnej.

Produkcja rekuperatorów odbywa się z wykorzystaniem najnowszej wiedzy technicznej, która pozwala na wytworzenie produktu efektywnego, ekologicznego i wpływającego bezpośrednio na obniżenie kosztów ogrzewania domu. Ważny jest także aspekt czystości powietrza. Dzięki rekuperacji do pomieszczeń trafia powietrze czyste, pozbawione alergenów, a także zapachów, co jest istotne z punktu widzenia naszego zdrowia.

Producent rekuperatorów

Karino Went, jako producent rekuperatorów, posiada na wyłączność patent na wymiennik spiralny krzyżowo-przeciwprądowy z radiatorem, który jest wymiennikiem drugiej generacji. Dzięki nowoczesnemu podejściu do tematyki ogrzewania, rekuperatory z wykorzystaniem tego rozwiązania są wyjątkowo efektywne, a także charakteryzują się mniejszymi rozmiarami.

Wszystkie centrale wentylacyjne wykonywane są na zamówienie. Dzięki temu Klienci zyskują rozwiązania dopasowane do oczekiwań, a także możliwości technicznych konkretnego obiektu, który ma być objęty instalacją rekuperacji.

Posiadamy na wyłączność patent na wymiennik spiralny krzyżowo-przeciwprądowy z radiatorem (wymiennik spiralny drugiej generacji). Dzięki wykorzystaniu przełomowej konstrukcji wymiennika autorstwa Pana Wojciecha Wierzbowskiego nasze rekuperatory są w stanie odzyskiwać ponad 90% ciepła. Wymiennik spiralny z radiatorem pozwala także zminimalizować rozmiary samego rekuperatora.

Zdajemy sobie sprawę, że każdy chce mieszkać w „swoim domu”. Wiemy też, że każdy względem niego ma inne oczekiwania. Aby spełniać te wygórowane, nasze centrale wentylacyjne, każdorazowo wykonujemy na zamówienie.  Dzięki temu  jesteśmy w stanie dokładnie dostosować rekuperator do klienta – zarówno pod względem budowy, umiejscowienia kanałów, jak i dodania urządzeń dodatkowych tj. bypass, nagrzewnica/chłodnica.

Gwarancje jakości wykonania zapewnia doświadczenie naszego zespołu, który ręcznie przygotowuje każdą centralę. Dzięki zaangażowaniu pracowników oraz przykładaniu się do jakość, jesteśmy w stanie dopracować każdą centralę w najdrobniejszym calu. Każdy, gotowy rekuperator przed wysłaniem do klienta zostaje podłączony do zasilania i przetestowany jeszcze u nas w firmie. Każda centrala posiada także 3 lata gwarancji producenta.