Profesjonalny montaż i serwis rekuperacji

Przyjrzymy się temu, jak serwisować rekuperator. Dlaczego jest to tak ważne? Gdzie i jak wykonać przegląd rekuperatora? Udzielamy odpowiedzi!

Czym jest serwis rekuperatora i dlaczego jest ważny?

Aby zapewnić prawidłowe działanie rekuperatora i osiągnięcie jego celu, należy jedynie sprawdzić, czy działa on prawidłowo i spełnia swoją funkcję. Aby mieć pewność, że rekuperator działa prawidłowo i spełnia swoją funkcję, konieczne są okresowe przeglądy. Jeśli będziemy dbać o cały system, regularnie go czyścić, sprawdzać filtry i inne elementy, będziemy mogli cieszyć się czystszym, świeższym powietrzem.

Najlepszym wyjściem jest zlecenie wykonania przeglądu rekuperatora autoryzowanej firmie. Zresztą przegląd serwisowy jest zwykle dołączany do zakupu rekuperatorów, które są dostarczane z montażem. W siedzibie firmy można znaleźć większość podstawowych elementów i systemów filtrujących od ręki.

Czy mogę sam zrobić przegląd rekuperacji?

Rodzaj rekuperatora, który masz, będzie odgrywał dużą rolę w tym, jak bardzo będziesz się tutaj cieszyć. Na przykład w wielu przypadkach do ich prawidłowego zbadania potrzebne będą dwie osoby (na przykład poszczególne osoby musiałyby je trzymać). Ponadto większość rzeczy dostępnych na polskim rynku wymaga specjalnych narzędzi, których nie mamy w domu. Dlatego też profesjonalna firma usługowa wydaje się być jedyną realną opcją.

Ważną zaletą współcześnie produkowanych rekuperatorów jest możliwość ich szybkiego rozłączenia i wyciągnięcia z szyn w celu wyczyszczenia lub kontroli. Norweski producent wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów, dostarczając zestaw szybkozłączek, za pomocą których można wyciągnąć i elektrycznie odłączyć wszystkie ważne elementy rekuperatora. W łatwy sposób można sprawdzić poziom zapylenia i wyczyścić poszczególne elementy bez konieczności używania narzędzi. Możesz również szybko sprawdzić filtry w rekuperatorach sufitowych bez konieczności użycia narzędzi. Możesz zrobić to sam!

Koniecznie należy umówić się na przegląd przez wykwalifikowanego technika w okresie gwarancyjnym, ponieważ da nam to gwarancję, że zachowujemy dobrą opiekę nad sprzętem i że nie ulega on zagubieniu.

You may also like...