Producent rekuperatorów spiralnych - od 2009 roku na rynku!

Pon-Sob: 8:00 - 17:00

ul. Wyzwolenia 33, Goleniowy

Zadzwoń: 604 160 222

Prosimy o kontakt w czasie pracy.

Dołącz do nas

Zostań naszym partnerem!

Blog KARINOwent

Montaż rekuperacji – zalety

Montaż rekuperacji a zdrowie. Bardzo często tak mocno skupiamy się na możliwych oszczędnościach, jakie generuje instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, że zapominamy o innej niewątpliwie równie ważnej korzyści z niej płynącej. Mowa tutaj o względach zdrowotnych, które de facto powinny być priorytetem podczas wyboru różnorodnych systemów mających zastosowanie w naszych domach oraz mieszkaniach. Wszechobecny smog, dym, pył oraz alergeny sprawiają, że otwarcie okna często nie jest ani miłe, ani zdrowe.

Jednak w tradycyjnych systemach wentylacji jest ono konieczne, aby uchronić pomieszczenia przed nadmiernym zawilgoceniem. Ponadto otwierając okna, tracimy znaczną część ogrzanego wcześniej powietrza z wewnątrz budynku. Rozwiązaniem jest montaż rekuperacji, która stale wymienia powietrze w domu na świeże, utrzymując jednocześnie wilgoć na odpowiednim poziomie, dzięki czemu nie ma niebezpieczeństwa wystąpienia grzybów, a jednocześnie ciepło nie ucieka na zewnątrz, co mogłoby powodować straty. Najwyższej jakości rekuperatory znaleźć można w ofercie polskiego producenta firmy Karino Went, której urządzenia można kupić nie tylko w Katowicach, ale także w Krakowie, Kielcach i Częstochowie.

Comments are closed.
Blog KARINOwent

Zapraszamy do zapoznania się ze wpisami z naszego bloga o wentylacji. Mamy nadzieję, że uda się nam przybliżyć Państwu temat systemów wentylacji, a także odpowiedzieć na pytania z zakresu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zwanej potocznie rekuperacją. Zapraszamy.

Wybierz interesujący Cię temat: