Producent rekuperatorów spiralnych - od 2009 roku na rynku!

Pon-Sob: 8:00 - 17:00

ul. Wyzwolenia 33, Goleniowy

Zadzwoń: 604 160 222

Prosimy o kontakt w czasie pracy.

Dołącz do nas

Zostań naszym partnerem!

Blog KARINOwent

Kiedy tworzyć projekt wentylacji mechanicznej?

Projekt wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła najlepiej stworzyć już na etapie budowy nieruchomości. Rzecz jasna istnieje możliwość zainstalowania rekuperatora w budynku, który został postawiony wcześniej, jednak generuje to wyższe koszty i powoduje niedogodności, które przedłużają wprowadzenie systemu w życie. Rekuperacja wpisana w projekt budowy domu to oszczędność na starcie, ponieważ nie musimy budować kominów, które są niezbędne w przypadku wykorzystywania klasycznej wentylacji grawitacyjnej.

W momencie, kiedy dom jest w budowie, nie musimy mieć jeszcze zakupionego rekuperatora. Ważne jest natomiast aby projekt wentylacji mechanicznej był wpisany w projekt domu. Dzięki temu firma, która buduje nieruchomość, będzie miała wiedzę, jakie kanały należy wykonać w czasie budowy oraz w jaki sposób należy zabezpieczyć miejsce, w którym znajdzie się docelowo rekuperator. Takie działania minimalizują koszty i dlatego warto o nich pomyśleć wcześniej niż później. Doskonałej jakości rekuperatory z odzyskiem ciepła znajdziesz w ofercie firmy Karino Went, której produkty kupisz w Katowicach, Częstochowie, Krakowie oraz Kielcach.

Comments are closed.
Blog KARINOwent

Zapraszamy do zapoznania się ze wpisami z naszego bloga o wentylacji. Mamy nadzieję, że uda się nam przybliżyć Państwu temat systemów wentylacji, a także odpowiedzieć na pytania z zakresu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zwanej potocznie rekuperacją. Zapraszamy.

Wybierz interesujący Cię temat: