Producent rekuperatorów spiralnych - od 2009 roku na rynku!

Pon-Sob: 8:00 - 17:00

ul. Wyzwolenia 33, Goleniowy

Zadzwoń: 604 160 222

Prosimy o kontakt w czasie pracy.

Dołącz do nas

Zostań naszym partnerem!

Blog KARINOwent

Czym jest rekuperacja? I co to jest rekuperator?

Czym jest rekuperacja? Rekuperacja to, innymi słowy, zaawansowana wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Wentylacja w ujęciu tradycyjnym (grawitacyjnym) oparta jest na ciągu wytworzonym przez kominy. Jednakże posiada one wiele wad, do których zaliczyć możemy na przykład brak usuwania wilgoci z pomieszczeń oraz wychładzanie domu. Rekuperacja dla odmiany oparta jest na ruchu powietrza wytwarzanym przez maszynę, którą jest rekuperator.

Nowoczesny rekuperator pozwala na kontrolowanie ruchu powietrza, które jest nawiewane oraz usuwane z pomieszczeń, oraz na odzyskiwanie ciepła z powietrza, które już zostało nagrzane, ale jednocześnie jest, już kolokwialnie mówiąc brudne, ponieważ zanieczyszczone zostało nasyconym dwutlenkiem węgla oraz wilgocią. Najprościej mówiąc, z pomocą rekuperacji jesteśmy w stanie wymienić zużyte powietrze w mieszkaniu na zupełnie czyste i świeże jednocześnie odzyskując część wyprodukowanego już wcześniej ciepła. Ekologicznie i ekonomicznie zarazem. Jeśli poszukujesz nowoczesnych rekuperatorów w Kielcach, Katowicach, Krakowie czy Częstochowie sprawdź ofertę producenta Karino Went.

Comments are closed.
Blog KARINOwent

Zapraszamy do zapoznania się ze wpisami z naszego bloga o wentylacji. Mamy nadzieję, że uda się nam przybliżyć Państwu temat systemów wentylacji, a także odpowiedzieć na pytania z zakresu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zwanej potocznie rekuperacją. Zapraszamy.

Wybierz interesujący Cię temat: