Producent rekuperatorów spiralnych - od 2009 roku na rynku!

Pon-Sob: 8:00 - 17:00

ul. Wyzwolenia 33, Goleniowy

Zadzwoń: 604 160 222

Prosimy o kontakt w czasie pracy.

Dołącz do nas

Zostań naszym partnerem!

Blog KARINOwent

Chłodzenie pasywne z wykorzystaniem wentylacji mechanicznej

Wentylacja mechaniczna ma za zadanie optymalne wentylowanie pomieszczeń. Dodatkowo odzyskuje ciepło z powietrza, które w innych okolicznościach zostałoby wywiane z domu bezpowrotnie. Rosnące potrzeby właścicieli oraz inwestorów definiują jednak kolejne podejścia do rekuperacji. Obecnie coraz częściej stosuje się dodatkowe rozwiązania, które pozwalają na skojarzenie grzania w okresach chłodnych z chłodzeniem w czasie upałów. Chłodzenie pasywne najczęściej wykorzystywane jest w połączeniu z pompą ciepła wykorzystującą energię odnawialną płynącą z wnętrza naszej planety. Wewnątrz ziemi panują stabilne warunki, jeśli chodzi o temperaturę.

Szacuje się, że na głębokości 100 metrów wynoszą one 10-12 stopni Celsjusza niezależnie od tego, jaką temperaturę mamy obecnie na zewnątrz budynków. Dzięki kanałom nawiewnym rekuperator rozprowadza naturalny chłód po pomieszczeniach, które tego aktualnie wymagają. Chłodzenie pasywne z wykorzystaniem wentylacji mechanicznej może więc ogrzewać i chłodzić nasze domy, dzięki czemu nie ma konieczności montowania dodatkowych urządzeń klimatyzacyjnych. Tego rodzaju rozwiązania w Katowicach, Kielcach, Krakowie i Częstochowie z powodzeniem zrealizujesz z pomocą urządzeń oferowanych przez firmę Karino Went.

Comments are closed.
Blog KARINOwent

Zapraszamy do zapoznania się ze wpisami z naszego bloga o wentylacji. Mamy nadzieję, że uda się nam przybliżyć Państwu temat systemów wentylacji, a także odpowiedzieć na pytania z zakresu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zwanej potocznie rekuperacją. Zapraszamy.

Wybierz interesujący Cię temat: